Ruošiamės kovai su žiemos ligomis

Kovai su žiemos ligomis

Tėvams įprasta, kad žiemą vaikai dažnai serga peršalimo ligomis. Nors ir ši liga nėra sunki, tinkamai gydyti ją svarbu, kaip ir bet kurią kitą. Ne tik gripas, bet ir paprasta ūminė kvėpavimo takų virusinė infekcija gali sukelti grėsmę sveikatai, nes netinkamai gydoma komplikuojasi į sunkesnes ligas: vidurinės ausies uždegimą, bronchitą, sinusitą, net plaučių uždegimą.

Stengiamės sirgti rečiau

Iš tiesų, tokios ligos kaip peršalimas nėra. Tiesiog taip vadiname ūmines kvėpavimo takų infekcijas, kurias dažniausiai sukelia virusai, o peršalimas yra tik veiksnys, dėl kurio vaikas tampa imlus ligoms. Sušalus, sumažėja organizmo gynybinės jėgos ir virusas patenka į viršutinių kvėpavimo takų gleivinę.

Virusai lengviausiai palaužia dar besiformuojančią mažų vaikų imuninę sistemą, todėl mažyliai ir serga dažniausiai. Peršalimo ligas sukeliančių virusų yra daugiau kaip 200, o, persirgus vieno iš jų sukelta liga, organizme susidarę antikūnai apsaugo tik nuo šio viruso. Taigi pasveikęs vaikas greitai ir vėl gali susirgti.

Viena iš pagrindinių peršalimo ligų šaltuoju metų laiku priežasčių yra staigūs temperatūros pokyčiai. Žiemą mes daug laiko praleidžiame šiltose, prastai vėdinamose patalpose, kuriose dėl šildymo oras pasidaro labai sausas ir cirkuliuoja uždaroje erdvėje. Tokia aplinka palanki sparčiai plisti virusams, kurie ir gali sukelti vadinamąją peršalimo ligą.

Kad vaikas rečiau sirgtų, gydytojai rekomenduoja reguliariai vėdinti kambarius, taip pat riboti kontaktus su sergančiais žmonėmis. Šaltuoju metų laiku naudinga praplauti nosį fiziologiniu jūros druskos tirpalu, kad atsikratytume kenksmingų mikroorganizmų.

Būtina laikytis elementarių asmeninės higienos taisyklių: dažniau plauti rankas su muilu. Svarbu ir sveikas gyvenimo būdas – subalansuota mityba, reguliari mankšta ir grūdinimasis, nes visa tai prisideda prie bendro organizmo stiprinimo.

Tinkamai gydome peršalimą

Nuo pirmųjų ligos dienų vaikui gali atsirasti sunki sloga, nosies užgulimas, čiaudulys, pakilti temperatūra, kamuoti gerklės skausmas, skaudėti ryjant, apie dvi savaites gali tęstis kosulys, kuris po to lėtai praeina. Nosies užgulimą ypač sunkiai pakelia kūdikiai. Sloguojantis kūdikis ima kvėpuoti per burną, todėl nelengva jį žindyti, sutrinka mažylio miegas. Kai atsiranda šis ir kiti nemalonūs ligos simptomai, delsti negalima.

Gydyti susirgusį vaiką būtina pradėti kuo anksčiau, taip pat būtina stebėti jo savijautą, kad išvengtume komplikacijų. Kruopščiai valykite vaiko nosį, kad joje nesikauptų sekretas, slogą gydykite nosies užgulimą mažinančiais vaistais.

Ligoniuko kambarį dažnai vėdinkite ir reguliariai valykite drėgna šluoste. Esant ūmiai kvėpavimo takų virusinei infekcijai, kaip ir gripui, svarbu gerti daug skysčių, nes jie padeda iš organizmo pašalinti toksinus.

Sergančio vaiko organizmas, kovodamas su virusais, eikvoja daug jėgų ir energijos, todėl jam nereikia papildomų apkrovų. Daug energijos sunaudojama sunkiai virškinamam maistui. Todėl ligoniukui virkite avižinių dribsnių, grikių ir ryžių košes, gaminkite sriubas, maltinukus.

Nustatyti ligos pobūdį ir parinkti tinkamus vaistus vaikui gali tik gydytojas. Gydytojai pastebi aukštą inhaliacijų specialiu prietaisu – inhaliatoriumi efektyvumą, šios procedūros greitai padeda palengvinti kosulio ir slogos kamuojamo vaiko būklę.

Kodėl verta gydytis inhaliacijomis?

Inhaliatorius yra specialus prietaisas, kuris skystą vaistą paverčia aerozoliu ir jo dalelės patenka tiesiai į kvėpavimo takus, net bronchus ir plaučius.

Skirtingai nuo paprastų garinių inhaliacijų, prietaisas išskaido preparatą į smulkutes daleles ir išpurškia rūko pavidalu. Todėl vaistas prasiskverbia giliai į uždegimo židinius ir pasiekia apatines kvėpavimo sistemos dalis. Šiandien daugelis specialistų inhaliacijas laiko vienu efektyviausių peršalimo ir kitų kvėpavimo takų ligų gydymo būdų, o namuose naudoti skirtą inhaliatorių galite įsigyti vaistinėje. Su šio prietaiso pagalba daug greičiau atsikratoma dažniausių kvėpavimo takų ligų simptomų – slogos ir kosulio.

Viena iš šių prietaisų rūšių – kompresoriniai inhaliatoriai. Tokio prietaiso kompresorius sukuria galingą oro srautą, kuris suskaido vaistinę medžiagą į mikroskopines daleles. Todėl vaistas gali įsiskverbti net į giliausias apatinių kvėpavimo takų vietas.

Lėtinės kvėpavimo takų uždegiminės ligos: lėtinis bronchitas, rinitas ir kitos, taip pat veiksmingai gydomos inhaliacijomis. Šis prietaisas ypač naudingas šeimose, kuriose yra mažų vaikų, dažnai sergančių peršalimo ligomis. Jį saugiai galima naudoti ir kūdikiams.

Staiga užklupus ligai, inhaliacijas galima atlikti su paprastu mineraliniu vandeniu, o apsilankę pas gydytoją, šioms procedūroms naudosite jo skirtus vaistus.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook